Lokalne atrakcje

Przeżyj niezapomniane chwile w Bornem Sulinowie


 • RADZIECKI PATROL WITA GOŚCI NA ROGATKACH
  Patrol zatrzymuje pojazdy na rogatkach. Oficerowie rosyjscy wręczają przepustki uprawniające do przebywania na terenie bazy wojskowej Borne Sulinowo. Patrol konwojuje pojazdy do sztabu gdzie następuje oficjalne przywitanie.

 • W SZTABIE KOMISJA POBOROWA
  Komisja lekarska, bada uczestników imprezy i ich przydatności do zajęć. Zwyczajem rosyjskim (stakanem wódki i ogórkiem) oficerowie witają uczestników. Następuje przydział zadań.

 • MILITARY SHOW - MANEWRY WOJSKOWE / 4 godz. zabawy
  Manewry to rekonstrukcja działań wojennych z użyciem broni pneumatyczne i pojazdów wojskowych. Potyczki piechoty, popisy snajperów, strzelanie z działka zainstalowanego na SKOCIE, jazda ekstremalna amfibią gąsienicową w trudnych warunkach poligonu wojskowego. Podczas manewrów oferujemy Państwu szereg ciekawych zadań z wykorzystaniem wyposażenia wojskowego oraz zapierające dech w piersiach efekty specjalne: Aprowizacja każdego uczestnika w wojskowe wyposażenie (mundur polowy, replikę broni, nosze dla sanitariuszy, działko przeciwpancerne) Malowanie twarzy farbami maskującymi. Wojskowa odprawa uczestników. Wymarsz na poligon. Jazda ekstremalna pływającą amfibią gąsienicową PTS-M. Jazda transporterem opancerzonym OT-64 SKOT. Zadanie odbicia skrzyni z "cenną zawartością" (w skrzyni umieszczamy upominki dla uczestników). Symulacja misji wojskowej w terenie. Przejście przez zaminowany teren wroga. Zadanie odbicia składu amunicji. Podkładanie improwizowanych ładunków wybuchowych pod obiekty nieprzyjaciela. Misje dla snajperów (należy unicestwić daleko oddalone stanowisko karabinu maszynowego). Ostrzelanie wrogich obiektów z działka przeciwpancernego. Zadanie odnalezienia tajnej broni wroga z użyciem noktowizora i masek przeciw gazowych. Na koniec odznaczenia "za zasługi" dla uczestników manewrów.

 • BIESIADA W STYLU ROSYJSKIM po zakończonych manewrach
  Biesiada przy ognisku w scenerii sosnowego lasu. Scenografia dobrana do klimatu. Osoby obsługujące występują w strojach żołnierzy radzieckich. Menu: barszcz Ukraiński, szaszłyk Atamana, karkówka Kniazia, kiełbaski i chleb Ruski, tuszonka wojskowa i ogórki z Podola, sałata Moskiewska, czaj z żurawiną.

 • Generał-Ieitnant prowadzący imprezę/ muzyka dobrana do imprezy
  Integralna część biesiady. Starannie dobrana rosyjska muzyka. Biesiadę prowadzi generał lejtnant, który czuwa nad przebiegiem imprezy. Wprowadza uczestników w klimat bezpowrotnie minionych czasów. Opowiada o historii bastionu który do roku 1992 był niedostępny dla cywili, a dzisiaj stanowi atrakcję turystyczną. Generałowi towarzyszy 2-osobowy zespół muzyków (akordeonista + skrzypek).

 • POLE MINOWE
  Super atrakcja do imprezy przy ognisku. W łuskach po pociskach artyleryjskich umieszczamy alkohol które następnie zakopujemy w ziemi na terenie oznakowanym tabliczkami UWAGA miny! Uczestnicy zabawy korzystając z instruktarzu sapera i przy pomocy urządzenia zwanego detektorem przeszukują teren. Po zlokalizowaniu pocisku wykopują go z ziemi, przenoszą na noszach w wyznaczone miejsce i rozbrajają. Zabawie towarzyszą efekty specjalne i pirotechniczne. Zdobyty w ten sposób alkohol jest konsumowany podczas biesiady. (Alkohol o niepowtarzalnym smaku, niedostępny w detalu, krótka limitowana seria).

 • ZAWODY STRZELECKIE
  Dodatkowa atrakcja do biesiady. Strzelanie z broni krótkiej i długiej. Uczestnicy są nagradzani za trzy pierwsze miejsca pamiątkowymi medalami. Fachowy instruktarz zawodowego wojskowego.

 • PARK LINOWY - MAŁPI GAJ
  Dodatkowa atrakcja do biesiady. System platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. Mosty, kładki, belki, pętle, siatki, zjazdy na rolce.

 • Poznajemy byłą bazę wojskową z wody. Spływ kajakowy rzeką Piławą
  Wyprawa obejmuje: niezbędny sprzęt, transport sprzętu i ludzi, ratowników, ubezpieczenie. Catering na trasie spływu z wojskowej kuchni polowej.

 • WYPRAWA POJAZDAMI WOJSKOWYMI. Cel wyprawy! fortyfikacje wojskowe. Wyprawa obejmuje: desant amfibią pływającą przez jezioro -jazdę radzieckimi ciężarówkami wojskowymi zwiedzanie podziemni warowni na górze śniadowskiej -jazdę ekstremalną w trudnych warunkach poligonu wojskowego.

Więcej informacji na: www.centrum-militarne.pl